Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları her yıl güz ve bahar olmak üzere iki dönemde uygulanmaktadır. Dönem içerisinde ise güz dönemi vize ve güz dönemi final sınavı; bahar dönemi vize ve bahar dönemi final sınavı olmak üzere kendi içerisinde toplamda dört sınav yapılarak öğrencilerin başarıları test edilmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları na girecek olan yeni kayıt yaptırmış veya kayıt yenileyen öğrenciler ilgili sınav tarihlerinde haftasonu sabah ve öğleden sonra toplamda dört oturumdan oluşan sınavlara katılım sağlamaktadırlar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları nın tarihleri ise her sene Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır. 2022 yılı bahar dönemi için açıklanan takvime göre öğrenciler 02-03 Nisan 2022 tarihlerinde vizelere; 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde ise final sınavlarına katılacaklardır.  Yaz okulu sınavları ise 13 Ağustos 2022 tarihinde uygulanacaktır. Yapılacak olan sınavların tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM ve mevcut pandemi durumuna göre değişiklik gösterebilir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları soru kitapçığı ve cevap kâğıdı şeklinde iki belge kullanılarak uygulanır. Her bir öğrenci sınavlara katılmazdan evvel Anadolu Üniversitesi sistemine öğrenci girişi sağlayarak sınav merkezi tercihinde bulunmalıdır. Sınav merkezi tercihinde bulunmayan öğrenciler yapılacak olan sınavlara katılamazlar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları için sınav merkezi tercihinde bulunan öğrenciler sınavlara girerken yanlarında nüfus cüzdanları ile birlikte fotoğraflı sınav giriş belgelerini de getirmek mecburiyetindedirler. Fotoğraflı sınav giriş belgeleri üzerinde öğrencilerin sınavlara gireceği il, ilçe, bina, salon, sıra ve sınav tarihi bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları na katılacak öğrenciler fotoğraflı sınav giriş belgelerini sınava girmeden bir hafta öncesinde https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden edinebilirler. Öğrenciler girecek oldukları sınava bir gün kala sınav merkezlerini, sınava girecekleri salonu ve sırayı görmeli, sınav saatinden en az 60 dakika önce sınav merkezinde hazır bulunmalıdırlar. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları na girecek olan her bir öğrenci fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen yerde ve saatte sınavlara katılmak durumundadır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınavları, sınav kuralları, üniversite tarafından hazırlanan sınav yönetmeliği gibi ayrıntılı bilgilere erişmek isteyen öğrenciler anadolu.edu.tr/ adresine girerek her dönem girecek oldukları sınavlar hakkında diledikleri bilgiye ulaşabilmektedirler.