Aöf Sınav Giriş

Aöf sınav giriş yerleri açıklandı mı? Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri yapılacak olan sınavlara nerede gireceklerini öğrenmek istiyor. Öğrenciler dönem içi sınavlarına girecekleri sınav merkezlerini önceden görmek ve zorlu sabah trafiğinde sınavlarına geç kalmamak için kendilerini sınav merkezine ulaştıracak en uygun yolu tercih etmeyi düşünüyor. Araştırılan bir diğer konu ise sınav giriş belgesi. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavlarına girecek olan her öğrencinin sınavlara girebilmesi için mutlaka aöf sınav giriş belgesi edinmesi gerekmekte.

Çoğu açık öğretim fakültesinde olduğu gibi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri de güz ve bahar olmak üzere yılın iki döneminde derslerini alır. Aldıkları dersleri başarılı bir şekilde tamamlamak için yine öğrenim gördükleri dönem içerisinde bu derslerin vize ve finallerine girmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin AÖF tarafından düzenlenen vize, final ve bütünleme sınavlarına katılabilmek için sınava girecekleri merkezlere sınav giriş belgelerini de beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir. Öğrenciler aöf sınav giriş belgesi ile birlikte T.C. Kimliklerini de unutmamalıdırlar.

Anadolu Üniversitesi AÖF’nin dönem içinde gerçekleştirdiği sınavlara katılabilmek için öğrencilerin yanlarında bulundurması zaruridir. Öğrenciler sınav giriş belgesini temin etmek için dönem başında kendilerine ait oluşturdukları Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Öğrenci Bilgi sistemi hesaplarına giriş yapabilirler. Öğrenci Bilgi Sistemine kişisel kullanıcı adı ve şifreleri ile erişim sağlayabilirler. Aynı zamanda e-devlet üzerinden de giriş yapılabildiği gibi AÖF Bürolarından da sınav giriş belgesi temin edilebilir. Sizler için Öğrenci Bilgi Sisteminin erişim adresini aşağıya bıraktık.

Aöf sınav giriş yerleri için ise öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin belirlediği tarihlerde AÖF sitesinden öğrenci girişini T.C. kimlik numarası ve kişisel şifreleri ile sağlayarak veya Açıköğretim Sistemi AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını arayarak sınav merkezi tercihinde bulunabilirler. AOSDESTEK’i aramak isteyen öğrenciler 08502004610 telefon numarası ile görüşerek sınav merkezini seçebilir. Yine bunlara ek olarak AÖF büroları da sınav merkezi tercihinde öğrencilere yardımcı olmaktadır. Aöf sınav giriş yerleri ve belgeleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen öğrenciler anadolu.edu.tr adresini ziyaret edebilirler.

Aöf Sınav Giriş belgesi erişimi için tıklayın.