Aöf Sınav Sonuçları 2022

Aöf sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuçları için geri sayım yapan öğrenciler dört gözle girmiş oldukları aöf sınavları sonuçlarının açıklanacağı anı bekliyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılan sınavlardan başarılı sonuçlar alabilmek için dönem boyunca çalışan öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte derslerinden geçip geçemediklerini öğrenmek istiyorlar. Geniş bir kitlenin merakla beklediği aöf sınav sonuçları’na nereden, ne zaman ve nasıl erişim sağlanabileceği bilgisini yazımızın devamında ayrıntılarıyla sunduk.

AÖF yaygın ismiyle bilinen; açık öğretim fakülteleri arasında adından sıkça söz ettiren Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin hayalini kurdukları yükseköğretim diplomasına kavuşabilmeleri için ilk olarak derslerini düzenli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise içinde bulundukları dönem derslerini kapsayan vize ve final sınavlarına girmeleri ve aöf sınav sonuçları açıklandığında derslerini geçmelerini sağlayacak puanları almış olmaları gerekmektedir. Final sınavlarından yeterli puanı alamayan öğrenciler için geçemediği dersin bütünleme sınavına girme hakkı tanınır ve öğrenci eksiklerini görüp, tamamlayıp dönemini başarıyla bitirme imkânı bulur.

Her dönem ve her ders için vize, final ve bütünleme olmak üzere ayrı ayrı yapılan bu sınavlara bütün AÖF öğrencileri girmek mecburiyetindedir. Sınavlara giremeyen öğrenciler için hiçbir şekilde mazeret sınavı uygulanmaz. Girmiş oldukları bütün sınavlar yüz tam puan üzerinden notlandırılır. Aöf sınav sonuçları ilan edildiğinde 60 ve üzeri başarı puanına sahip olan öğrenciler derslerini tamamlamış sayılır. AÖF sınavlarına girerken öğrenciler yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgeleri ve yine fotoğraflı kimlik belgelerini bulundurmak zorundadır. Aynı zamanda AÖF sınavlarına girmeden önce öğrencilerin sınavlardan önce AÖF tarafından ilan edilen tarihlerde sınav merkezi tercihinde bulunmaları gerekmektedir. Tüm bu gereklilikleri sağlayan öğrenciler sınavlarına girip aöf sınav sonuçları beklemektedir.

Anadolu Üniversitesi aöf sınav sonuçları 2022 uygulanan her sınavdan sonra takip eden 15 gün içerisinde ilan edilir. Anadolu Mobil’den veya aof.anadolu.edu.tr adresinden erişim sağlanabilmektedir. Sınav sonuçları ilan edildikten sonraki üç gün içerisinde ise sınav sonucundan memnun olmayan öğrenciler itiraz etme hakkına sahiptir.

AÖF SINAV SONUÇLARI