Anadolu Üniversitesi Uygulama Derslerine İlişkin Duyuru

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

SOSYAL HİZMET LİSANS PROGRAMI

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS PROGRAMI

OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS PROGRAMI

ÇOCUK GELİŞİMİ ÖNLİSANS PROGRAMI

UYGULAMA DERSLERİNE İLİŞKİN DUYURU

Değerli Öğrencilerimiz,

Koronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında alınan önlemler doğrultusunda, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) 13 Mart 2020 tarihli kararı gereği, ülkemiz genelinde üniversiteler bünyesinde yürütülmesi gereken yüz yüze uygulama derslerine ara verilmişti.

Devam eden olağanüstü koşullar nedeniyle, YÖK’ün 7 ve 9 Nisan 2020 tarihlerinde aldığı yeni kararlar doğrultusunda, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemini kapsayacak biçimde ve yalnızca Bahar Dönemine mahsus olmak üzere, öğrencilerin eğitimlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramaması amacıyla ilgili derslerin uzaktan öğretim yöntemiyle “ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler veya yaz öğretimi” şeklinde yapabilecekleri bildirilmiştir.

Bu açıklamaya dayanılarak, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde aşağıdaki adı geçen programlardaki uygulama derslerinde öğrencilerin Mayıs ayı içerisinde herhangi bir kurum veya kuruluşta uygulamaya katılmadan ödev hazırlamaları ve e-Portfolyo Sistemine (http://aofuygulamadersleri.anadolu.edu.tr) belirtilen tarihlerde yüklemeleri gerekmektedir.

Program bazında ödevler ile ilgili detaylı duyurulara e-Portfolyo sayfasında yer alan “Paylaşılan Belgeler” alanından ve ödev yönergelerine ise e-Portfolyo Sisteminde ilgili haftalardan erişebilirsiniz. Ödevlerinizi bilgisayar ortamında yönergeleri (ve varsa ödev şablon dosyasını) dikkate alarak “Word dosyası” formatında hazırlamanız gerekmektedir. Ödev yapılacak programlardaki uygulama dersleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

Konuyla ilgili sorularınızı AÖS Destek üzerinden birimimize iletebilirsiniz. Derslerinizde başarılar ve esenlikler dileriz.

Açıköğretim Fakültesi

Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörlüğü

Comments